Rybomania Poznań 2018

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Rybomania Poznań 2018

#1 Post autor: Arunio1 »

Ja już mam bilecik na piątkowy Vip. Zostaję do niedzieli. Ktoś z was będzie?
Arek

okonhel

Re: Rybomania Poznań 2018

#2 Post autor: okonhel »

Masz blisko - od nas to już wycieczka. Mógłbym mieć bilet ale wolę pojechać na zlot niż na Rybomanię.

glizdziarz

Re: Rybomania Poznań 2018

#3 Post autor: glizdziarz »

Mam dokładnie jak Jacek. Do stolicy Kraju Podziemnej Pomarańczy trochę mam a i jakiś nocleg trzeba by zamówić. Wolę zlot lub dorsze.

giaur27

Rybomania Poznań 2018

#4 Post autor: giaur27 »

Wczoraj tj. w piątek odwiedziłem Poznań - wszak sezon wędkarski rozpoczyna się na Rybomanii, którą po raz kolejny odwiedziłem ;)
Spiningu naprawdę sporo, ale nie było kilku ważnych graczy np. - Dragon, Rapala czy sklep Pleciona, który w zeszym roku miał bardzo bogatą ofertę. Zabrakło też akwarium - ponoć jakieś problemy techniczne.
Urok tych targów jak dla mnie nadal jest bardzo duży. Spotkałem dużo podobnie zakręconych ludzi, z którymi jak zawsze fajnie się pogadało o troskach i radościach "naszego środowiska". Pojechałem sam, więc o integracji pod znakiem "Kurwicy" niestety nie było mowy ;) . Karpiarstwa jak zwykle dużo. Osobna hala dla większych łodzi i łowiectwa (konkursy strzeleckie)... było sporo zwiedzania.
Duże wrażenie zrobiła na mnie oferta łodzi Viking, Semper i Fox wypuścili "piątkę"- tez fajne łajby.
Mocno zaszumiało w głowie po obejrzeniu namiotu (coś ala safarii) zakładanego na relingi od osobówki (400kg 3os. dorosłe) cena ok 12tyś. ... może jak się trafi jakaś promo ;)
Kupiłem trochę Tarnusów, Szpiegusów i specjal edition Andrzeja Lipińskiego pod bolenia (teraz chyba mam już wszystko co potrzeba :D ;) ), trochę materiałów muchowych pod troć, szczupłego i koguty; "wiadro gum"" i skrzynkę innych dupereli :)
Targi w Poznaniu są gitara- polecam każdemu tam się wybrać (najlepiej w piątek)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

giaur27

Re: Rybomania Poznań 2018

#5 Post autor: giaur27 »

...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Rybomania Poznań 2018

#6 Post autor: okonhel »

Fajne te łodzie ale pewnie cena kosmos.
Po ile płaciłeś za woblery Grzesia ?

giaur27

Re: Rybomania Poznań 2018

#7 Post autor: giaur27 »

okonhel pisze:Fajne te łodzie ale pewnie cena kosmos.
Po ile płaciłeś za woblery Grzesia ?
... dałem 100zł za 5szt plus 1 gratis- cena Targowa dla wiernego fana Wędkarskiej Pasji ;)
Ciekawe są te dwa A.Lipińskiego, zrobione jedno pudełeczko na Targi- opowiadał mi, że ponadprzeciętna skuteczność tych wobków zaskoczyła nawet jego samego :)

Jeśli chodzi o łodzie to aluminium swoje kosztuje- nie pytałem o dokładne wyceny. Wiadomo, że fajna łódź z większym silnikiem i przyzwoitym wyposażeniem to tyle co mały domek :D
Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, 11:30 przez giaur27, łącznie zmieniany 1 raz.

glizdziarz

Re: Rybomania Poznań 2018

#8 Post autor: glizdziarz »

Fajna sprawa te targi. Co do namiotu to w ub roku na Wawrzkowiźnie na tzw Babim Lecie widziałem go w akcji. Pewna czeska para go używała. Spoko sprawa. Spinmady wybrałeś w najłowniejszych kolorach.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rybomania Poznań 2018

#9 Post autor: Arunio1 »

giaur27 pisze:...
Mądre słowa i świetne podejście. Szacunek.
Arek

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rybomania Poznań 2018

#10 Post autor: Arunio1 »

Glizda i Okonhel, te mordeczki, powinni jeszcze z WMH Pamiętać. Elvis. Staś i ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

okonhel

Re: Rybomania Poznań 2018

#11 Post autor: okonhel »

Na zloty nie jeździli to i nie kojarzę...

glizdziarz

Re: Rybomania Poznań 2018

#12 Post autor: glizdziarz »

Z WMH powiadasz? Ano byli tam ludziska o takich ksywkach. Dalej moja pamięć nie sięga.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rybomania Poznań 2018

#13 Post autor: Arunio1 »

okonhel pisze:Masz blisko - od nas to już wycieczka. Mógłbym mieć bilet ale wolę pojechać na zlot niż na Rybomanię.
I odwrotnie Panie Jacku. ;) Byłem, widziałem, dotykałem. Sporo mniej wiary. Brakowało kilku wystawców. Jestem pozytywnie zaskoczony sprzętem Flagmana. Niby Ukraina, a naszego Jaxona, jakościowo, bije na łeb. Przepiękne rzeczne feederki za 220 pln można było posiąść. Kołowrotki, na sucho, robiły wrażenie. Nie wiem jak z trwałością. Ładne haki w dobrej cenie. Była nawet wycieczka z Wrocławia. Grześ i Jacek powinni z WMH pamiętać. Elvis i Staś1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

okonhel

Re: Rybomania Poznań 2018

#14 Post autor: okonhel »

Arunio1 pisze: Grześ i Jacek powinni z WMH pamiętać. Elvis i Staś1.
Może zaprosisz kolegów Elvisa i Stasia na AW. Będziesz miał z kim popisać na temat gruntu a i my wtedy łatwiej coś dopiszemy w tym temacie. :)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rybomania Poznań 2018

#15 Post autor: Arunio1 »

Spróbuję. Zobaczymy co z tego wyniknie. Stachu zawodnikuje, ale to wiesz Jacku. Zdzwanialiście się w sprawie mistrzostw Polski w feederze. Potrzebował informacji o łowisku.
A już tak w temacie. Byłem na Rybomanii od piątku na dniu VIP, do niedzieli. Fundacja miała tam punkt informacyjny który prowadził Darek Grenda. Zawrót głowy totalny. Jeśli ktoś przyjechał na jeden dzień a nie miał sprecyzowanego czego szuka, zobaczył wszystko i nic.
Ja choć Miałem określone cele i 3 dni i tak wielu rzeczy nie znalazłem lub przeoczyłem. Wiadomo że interesował Mnie konkretny sprzęt. Celowałem w stoiska Tubertini, Flagman, Sanger, Okuma. Widziałem kilka świetnych nowości co by się przydały, tylko po co? Kolekcjonersko chyba. Znalazłem 2 ciekawe firmy z akcesoriami dla karpia, spławika i gruntu. Zhibo.pl i MAD CARP. Kupiłem ciekawe koszyki do feedera z myślą o rzece i wodzie stojącej. Cena może nie najniższa bo po 5 pln. ale i tak 3x niższa niż wyroby np. KORUM. Spotkałem Kamila Walickiego i wiele innych osób. Obsługa stoisk w 95% bardzo otwarta i pomocna. Sporo świetnego sprzętu na stoisku Browning-a. Mnie osobiście zauroczył sprzęt Ukraińskiego Flagman-a. Ja nie wiem jak spiningi, ale picker, feeder, bajka w większości przypadków i to w wykonaniu, pracy jak i cenie. Sporo akcesorii. Polecam też sklep Trotka z Warszawy. Już 2 raz gościliśmy na ich stoisku. Młoda obsada, bogaty wybór i świetne jak dla Mnie doradztwo. Na razie tyle. Jak coś przy pomne, albo Macie pytania? Jeśli wiem, powiem-napiszę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolskie imprezy wędkarskie”