Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

Wiadomość
Autor
okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#21 Post autor: okonhel »

Po zalogowaniu się na FB normalnie się otwiera, bez logowania nie chce (może tylko dla znajomych udostępnił?) . Ewentualnie wejdź na profil Romana
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#22 Post autor: Remek »

Tylko dla znajomych niestety
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#23 Post autor: okonhel »

61889047_1030058344051721_4510176747014062080_o.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#24 Post autor: Remek »

No nieźle połowili i to wcale nie takie małe
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#25 Post autor: lyha »

Ciekawe z kiedy to zdjęcie panowie ciepło ubrani jeden nawet w kombinezonie . A od tygodnia upały ponad 30 stopni ( przynajmniej u Mnie w Szczecinie )

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#26 Post autor: okonhel »

"W ostatnie weekendy łowienie na gładkim....głęboko" - fotki nie z ostatniego weekendu lecz z ostatnich jak pisze autor zdjęć.
Na kolejnych zdjeciach stoją też w krótkich rękawach, wiec z cieplejszych dni też są fotki.
Upały do nas przyszły później a na morzu jest chłodniej.

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#27 Post autor: lyha »

Rozumiem , piękne ryby wychodzą... U nas dorsz odpłynął daleko na tarło . Od 2 tygodni kicha z ryba po 10 szt łowią dobrzy wędkarze . Reszta jeszcze gorzej pod koniec czerwca ma się poprawić

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#28 Post autor: okonhel »

Jeśli u Was pod koniec czerwca dorsz będzie już po tarle to pewnie tak, na wschodzie o tej porze zazwyczaj jeszcze ma tarło i wyniki słabe a później dorsze chude jak gazety. Dlatego lato zazwyczaj odpuszczam sobie...

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#29 Post autor: okonhel »

Niektórzy siedzą w domu i narzekają inni płyną i łowią całkiem przyzwoite (jak na te czasy ) dorsze i to z piachu.
63696304_1037964156594473_9175424039869480960_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#30 Post autor: lyha »

Widać, coś drgnęło we Władku. U nas Kołobrzeg nie ma ryby od dobrego tygodnia. W poniedziałek odwołali mi rejs mimo pięknej pogody , na 3 kamieniach nie ma ryb 40 metry. Odeszła na głębinę. Jutro chłopaki płyną na dobówkę 20H rejs pod bornholm ja niestety nie mogę . Pracuję do końca miesiąca ale pierwszy tydzień lipca szykuję na Władek. Mistrall ładnie łowi na 80 metrach widziałem zdjęcia , wszyscy na głębie pływają nawet Łeba.
Jutro muszę na zahira zapytać czy ma wolne terminy na początku miesiąca.

Kiedy ryba ma tarło na wschodzie?

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#31 Post autor: okonhel »

Tarło ma zazwyczaj w lipcu ale w tym roku chyba zacznie wcześniej...

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#32 Post autor: lyha »

Od paru dni ma Mistralu pięknie łowią. Znajomy przesyłał mi zdjęcia. Najlepszy 60szt, On 47szt. 80 Metrów!! Z płaskiego
Na zdjęciu początek łowienia 27 szt.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#33 Post autor: okonhel »

Tak jak pisałem wcześniej we Władku nadal łowią ale na Facebooku jakaś chyba nagonka na Władek i wychwalanie na siłę Łeby i Ustki. A później zdziwienie że biorą ryby po 25-30 cm ale ilość na sztuki się zgadza....

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#34 Post autor: lyha »

Dokładnie!
Jeden z szyprów napisał na fejsbuku, że ryba jest jednak okresowo od kwietnia/maja wcześniej kiepsko ..... Chociaż kto umie połowić ten złapie parę sztuk ;)

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#35 Post autor: okonhel »

Ryba była we Władku (choć nie w tych ilościach co 3-4 lata temu) od lutego i jest nadal. Tylko nie każdemu szyprowi chce się pływać za rybą i marnować więcej paliwa. Są szyprowie co pływają za rybą (bywa że 3-4 godziny w jedną stronę) i są tacy co pływają aby zaliczyć rejs i skasować opłatę od wędkarzy. Kiedyś jedni i drudzy mieli wyniki ale te czasy już minęły.

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#36 Post autor: lyha »

okonhel pisze: 22 cze 2019, 10:59 Ryba była we Władku (choć nie w tych ilościach co 3-4 lata temu) od lutego i jest nadal. Tylko nie każdemu szyprowi chce się pływać za rybą i marnować więcej paliwa. Są szyprowie co pływają za rybą (bywa że 3-4 godziny w jedną stronę) i są tacy co pływają aby zaliczyć rejs i skasować opłatę od wędkarzy. Kiedyś jedni i drudzy mieli wyniki ale te czasy już minęły.
Identyczną sytuację miałem 3 tygodnie temu w Kołobrzegu. Nie będę się zagłębiał w szczegóły ale było 2/3 kutra zajęte. Bodaj 12 wędkarzy. Szyper mnie polubił (byłem z nim może z 3 razy) rozmawialiśmy szczerze i powiedział mi że płyniemy "Daleko" a reszta zostaje blisko. Będzie na 0 ale połowimy coś bo blisko ryby jeszcze nie ma i nie będzie robił ludzi w ch***. W porcie się okazało że wszyscy praktycznie na 0 a my po 17 najlepsi (Ja i załogant).

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#37 Post autor: lyha »

Pięknie połowili dziś we Władku. Kolejny dzień gdzie wychodzi sporo dorszy... Oczywiście głęboko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#38 Post autor: lyha »

Ja od soboty do piątku będę na Helu ale ciekaw jestem jak z pogodą. Od poniedziałku mam zamiar pływać -mam nadzieję , że Neptun pozwoli

lyha

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#39 Post autor: lyha »

Dzisiaj telefon do zaufanego szypra.
Pojedyncze, piękne dorsze wychodzą "spod kamienia". Dobry wędkarz złowi 10szt. Kołobrzeg- na płaskim 14-17m.
Szykuję moją sandaczówkę st. croix do 17g. 2.13m jednak zastanawiam się czy kij nie będzie za krótki - szczególnie przy napływie... Pilker 40g nie robi na nim wrażenia ale cieniutka plecionka którą łowię 0,06mm może się przecierać pod kilem....
Planowałem wczasy na Helu ale neptun nie jest łaskaw. Cały czas wieje do końca przyszłego tygodnia.

okonhel

Re: Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek 2019r.

#40 Post autor: okonhel »

Kutry od spodu porośnięte to i cienkie "pajęczynki" łatwiej przetrzeć. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Połowy i wiadomości z kutrów i innych jednostek”