Kaczka oraz inne przynęty pływające

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Kaczka oraz inne przynęty pływające

#1 Post autor: Remek »

Witam
Temat jest następujący. Łowie na jeziorze na którym była całkowity zakaz połowu przez około 7 lat. Nie można wędkować z łódki bo to malutkie jeziorko. Ryba jest tam mega. Udało mi się złowić lina 45 cm a padały też leszcze 2,5kg i spore szczupaki. Jezioro trudno dostępne bagna szuwary itd. Nawet jeden Pan w upale szukał miejscówki i dostał zawału serca i niestety nie przeżył tej eskapady. Łowiłem w zeszłym roku tam często i zawsze jakaś ryba była. Często szczupaki fruwały za drobnicą w "kapelonach" jak byłem na białej rybie. Złowiłem też tam sporo szczupaków ale technicznie łowi się bardzo trudno sporo tych liści jest.
Przeglądając internet napotkałem się na taką przynętę:
Savage_Gear_3D_Hollow_Duckling_2.jpg
Co myślicie abym próbował rzucać po tych liściach czym takim. Fajnie bo przepływa przez liście i o nic nie wadzi. Druga zaleta to miał bym ogromną przewagę nad wędkarzami, którzy łowią tam na zwykłe przynęty. No i trzecia zaleta to taka, że mógł bym obłowić większą część jeziora bo liście nie będą dla mnie problemem.
Wada to tylko problem z rybą w takich liściach ale tym bym się martwił jak by coś brało :P.
Znacie może podobne przynęty albo coś co by działało podobnie ? Jestem ciekaw opinii i możliwości jakie mogą zastosować na te liście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#2 Post autor: okonhel »

Nie łowiłem nigdy na kaczki. Jak Savage Gear wypuściło je na rynek to wielu łowców szczupaków szybko je zakupiło, podobnie jak przynęty typu mysz. Często przeglądam internet (FB, fora internetowe) i od czasu ukazania się tych przynęt na rynku nie widziałem zdjęcia ryby złowionej na kaczkę czy mysz. Za to widziałem ryby złowione na inne przynęty przypowierzchniowe.
Po początkowej euforii oglądam też wiele ogłoszeń w których oferuje się sprzedaż przynęt typu kaczka SG.
Co do samej kaczki to muzę Cię zmartwić w temacie zaczepów - też je łapie, jak każda przynęta z uzbrojeniem zewnętrznym.
Jako przynęty powierzchniowe czy w miejscach mocno zarośniętych możesz użyć większych popperów, gum z główką antyzaczepową na spinnerbaitach, obrotówek z lekkim korpusem zbrojonych hakiem (lub zbrojonych hakiem z twisterem), jerków pływających, gum zbrojonych hakiem offsetowym schowanym w korpus (np żaba).

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#3 Post autor: Remek »

Jak gdzieś będzie w promocji to wezmę i wypróbuje, kupie też tą żabę - poper. Poszukam sobie jeszcze coś powierzchniowego. Jakieś topowe poppery Jacku mógłbyś polecić ?
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

giaur27

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#4 Post autor: giaur27 »

... a może maas marauder od salmo?
Jakie macie wrażenia dot. tej przynęty?

okonhel

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#5 Post autor: okonhel »

Remek pisze:Jak gdzieś będzie w promocji to wezmę i wypróbuje, kupie też tą żabę - poper. Poszukam sobie jeszcze coś powierzchniowego. Jakieś topowe poppery Jacku mógłbyś polecić ?
W naszym kraju mało kto łowi na poppery bo zazwyczaj szczupaki łowi się głębiej a jeśli już na poppera to okonie, więc nie ma za dużo przynęt bo nie ma popytu. Jeśli bym tam miał łowić to wybrałbym jednak pływające Slidery i spinnerbaity. Jeśli upierasz się przy popperach to Jaxon i Salmo mają w swojej ofercie - Jaxony tańsze i dłuższe. Do maja dotrą też poppery z Aliexpress.
Pisząc o żabie, miałem na myśli gumę, uzbrojoną pojedynczym hakiem, schowanym w korpus.

Mariusz - Mass Maraudera nigdy nie używałem i żaden z moich kolegów też nie używał. Nawet jak łowiłem w Szwecji obok Piotra Piskorskiego to też nie używał Maraudera tylko Slidery i Swippery.

giaur27

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#6 Post autor: giaur27 »

Nabyłem dwa "marudery" w dwóch rozmiarach, ot tak z ciekawości i chęci nagrania pięknych powierzchniowych ataków- pierwsze grube testy to czerwiec i Laponia ;)

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#7 Post autor: Remek »

okonhel pisze:
Remek pisze:Jak gdzieś będzie w promocji to wezmę i wypróbuje, kupie też tą żabę - poper. Poszukam sobie jeszcze coś powierzchniowego. Jakieś topowe poppery Jacku mógłbyś polecić ?
W naszym kraju mało kto łowi na poppery bo zazwyczaj szczupaki łowi się głębiej a jeśli już na poppera to okonie, więc nie ma za dużo przynęt bo nie ma popytu. Jeśli bym tam miał łowić to wybrałbym jednak pływające Slidery i spinnerbaity. Jeśli upierasz się przy popperach to Jaxon i Salmo mają w swojej ofercie - Jaxony tańsze i dłuższe. Do maja dotrą też poppery z Aliexpress.
Pisząc o żabie, miałem na myśli gumę, uzbrojoną pojedynczym hakiem, schowanym w korpus.

Mariusz - Mass Maraudera nigdy nie używałem i żaden z moich kolegów też nie używał. Nawet jak łowiłem w Szwecji obok Piotra Piskorskiego to też nie używał Maraudera tylko Slidery i Swippery.
Jacku temat jest taki, że chciałem obławiać tereny nie obłowione. Czyli rzucić w te kapelony a przynęta ma pracować w lukach i przechodzić przez liście. Na filmach tą kaczką tak robią. Nie jestem w stanie prowadzić przynęty pomiędzy bo w niektórych miejscach jest to nie możliwe. Widać tam zagonienia ryb drapieżnych. Chciałem znaleźć przynętę która dała by radę taką misje ogarnąć.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#8 Post autor: okonhel »

Bierz pływającego Slidera. Możesz go poprowadzić kilka centymetrów pod powierzchnią ale też po samej powierzchni - w zależności co potrzebujesz a praca mimo wszystko bardziej kusząca niż poppery.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#9 Post autor: Remek »

okonhel pisze:Bierz pływającego Slidera. Możesz go poprowadzić kilka centymetrów pod powierzchnią ale też po samej powierzchni - w zależności co potrzebujesz a praca mimo wszystko bardziej kusząca niż poppery.
Tam gdzie będę mógł prowadzić przynętę popróbuje slidera. Mam z dwa. Tylko slider przez kapelony mi nie przejdzie i w tych trudnych miejscach też odpada. Szukam dalej coś z hakiem do góry. Żaba z SG zamiast łapek ma dwa spinerbaity też ciekawe rozwiązanie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#10 Post autor: okonhel »

Na przynęty od SG wydasz trochę kasy. Najtańsza opcja i mniej czepliwa od tej żaby będzie taka :
fot.7.jpg
Może być z inną przynętą, zbrojoną hakiem offsetowym np z taką plus czeburaszka:
146842_001-P_mod.jpg
fot. Michał Krzyżanowski
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#11 Post autor: Remek »

Z hakiem offsetowym oraz spinnerbaity też kupie :)

Chodzi o to, że łowie na takim zbiorniku jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=awbT8jifUkI
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

glizdziarz

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#12 Post autor: glizdziarz »

Może takie coś??

https://allegro.pl/oferta/jak-zywa-anty ... 7208965803

Ewentualnie poszukaj na Aliexpress



Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#15 Post autor: Remek »

Dzięki za propozycje. Coś znajdę aby tego SG drogiego nie kupować. Może paczka dojdzie do maja z Chin :P
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#16 Post autor: okonhel »

glizdziarz pisze:Fajne ale nie bezzaczepowe
Nie ma przynęt bezzaczepowych, jedne są mniej drugie bardziej. Nawet gdyby przynęt nie uzbroić to w zarośniętym miejscu też wejdą w zaczep i nawet jeśli wyrwiemy z zaczepu przynętę to i tak częśto jest oblepiona zielskiem i nie pracuje tak jak powinna.

glizdziarz

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#17 Post autor: glizdziarz »

Czeeepiasz się. Wiesz dobrze o co mi chodzi.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#18 Post autor: morrum »

W temacie kaczki - kumpel dziś na samobójczą fajnego szczupaka złowił.

Ja zaś kupiłem 2 żabki i myszkę Yorka. Trochę sztywne i do przezbrojenia, ale może będą z tego "ludzie" ;)
Michał

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#19 Post autor: Remek »

Mam kacze z SG i żabę. Przynęty na razie nic nie złowiły :(. Maj, czerwiec rzucałem w miejscach silnie zarośniętych. Niestety często też nie spingowałem. Żaba z dwoma wirującymi ogonkami działa super, kaczka trochę mniej widowiskowo. Może kiedyś będzie mi dane zobaczyć super branie na taką przynętę. Teraz chyba nie ma sensu obławiać takich miejscówek co ? ryba chyba już na głębszej wodzie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#20 Post autor: morrum »

Ponoć sens jest zawsze, aż do lodu.
Niemniej najbardziej pasuje mi do takich łowów okres maj-lipiec.
Jeśli chcesz zacząć z powierzchniowcami, zacznij od prostych popperów, walkdogów czy turbinkowców. Szybciej uwierzysz w takie łowienie aniżeli rzucając ekstrawaganckimi wabikami. Z jednym wszak warunkiem - Twoją przynętę by coś chciało zjeść, wpierw musi BYĆ. A u nas z tym różnie.
Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne przynęty”