Jerki

Wiadomość
Autor
okonhel

Re: Woblery

#1 Post autor: okonhel »

Ostatnio pobawiłem się w wykańczanie dużych jerków. Jakiegoś okleiłem, kilka pomalowałem w żółto czerwone kolory lub w okonka. Okonek nie wyszedł, więc wstawiam fotki pozostałych kolorów. Długość całkowita 15 cm waga 102-130 gr bez kotwic bo różnie są obciążane ale zazwyczaj do 120 gr, jeden tylko cięższy. Mogły by mieć większe oczy ale takie miałem największe a nie chciałem ekstra zamawiać. W sumie to je dla siebie robię...
20180910_180548.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Woblery

#2 Post autor: glizdziarz »

Fajne tylko czym rzucać takie drągi? 15cm to nie wiem czy plażówką zarzucę

okonhel

Re: Woblery

#3 Post autor: okonhel »

Mam wędkę do jerkowania Balzer Diabolo III do 170 gr więc da rade a i Dragon Mystery Slider Jerk do 80 gr spokojnie tym zarzuci bo jest mocno niedoszacowany.

okonhel

Re: Woblery

#4 Post autor: okonhel »

Szału z malowanie m nie ma ale jak się człowiek spieszy... Dwa z prawej radełkowane przyrządem od Grzesia.
Wyszło tak:
jer.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Woblery

#5 Post autor: glizdziarz »

Czego ty chcesz od tych okoni? Wyszły fajnie

okonhel

Re: Woblery

#6 Post autor: okonhel »

Malowałem sprajem, na szybko wyciąłem szablon z kartki papieru i farba się trochę rozmazała. Coś tam przetarłem szmatką z benzyną ekstrakcyjną , gdzieś tam przelałem czerwoną farbę i jest jak jest. Jeśłi praca skusi szczupaka to malowanie nie powinno mu przeszkadzać.

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: Woblery

#7 Post autor: Janek »

Jacek a gdzie łuski, płetewki i skrzela? Pamiętaj ile promieni jest na płetwach ;) a tak na poważnie te wszystkie bzdety o których napisałem wcześniej są dla nas, ryby się nie znają na malowaniu- interesuje je wyłącznie praca i to czy akurat mają ochotę coś przekąsić.
Tomek

okonhel

Re: Woblery

#8 Post autor: okonhel »

Te dwa z prawej mają coś niby łuski - radełkowanie w foli przyrządem od Grzesia. Ten brązowy miał trochę przypominać lina a lin ma łuskę drobną. Reszta to wytwory mojej chorej wyobraźni po 3 piwach :D :D :D Rozmawiałem kiedyś z jednym szczupakiem i też mówił że zwisa mu czy wobler ma malowane płetwy czy nie - aby "kichę zapchać" czymś dużym. :D :D
Na szczęście wszystko robione dla mnie bo nikt ze znajomych nie ma wędki, która ogarnie przynęty do 130 gr.

okonhel

Jerki

#9 Post autor: okonhel »

Przedzlotowe eksperymenty z oklejaniem folią holo nie do końca się udały...
20190514_072853.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Jerki

#10 Post autor: okonhel »

Nie pojechałem na ryby bo grad mnie zniechęcił. Ale żeby dzień nie był stracony okleiłem kilka korpusów jerków z piany, które kiedyś kupiłem na jerkbait. Mniejsze od 60 gr, korpusy większych mają duży rozrzut 110-130 gr.
jerki.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SVT
Karaś
Posty: 231
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:18

Re: Jerki

#11 Post autor: SVT »

I tutaj zaczynają się schody. Za delikatnego patyka zamówiłem. :x
Irek

okonhel

Re: Jerki

#12 Post autor: okonhel »

Jako że za oknem kolejny sztorm i wodowanie nowej łódki musi poczekać, sprawdziłem jak okleja się nowymi tkaninami , zakupionymi na Ali.
Łapy całe upaprane w kleju, znów aceton mi je wysuszy ale jak na mnie chyba wyszło nieźle :)
Kilka jerków mam już oklejone ale jakoś nie mam pomysłu jak je podmalować - ma ktoś jakieś pomysły ?
jj.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek j

Re: Jerki

#13 Post autor: marek j »

Nooo wyglądają imponująco, nawet na grzbiecie gładko wyszło. Co do podmalowania to myślę że podstawa to ciemny grzbiet, jakieś pręgi na bokach a la okoń czy makrela, no i detale może łuk skrzelowy.

okonhel

Re: Jerki

#14 Post autor: okonhel »

Eksperymenty z ostatnio nabytą tkaniną.
jerk opal.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek j

Re: Jerki

#15 Post autor: marek j »

Te wyglądają również zajefajnie.

okonhel

Re: Jerki

#16 Post autor: okonhel »

Dawno nic nie zrobiłem, więc podjąłem walkę z lenistwem. Chwilowo wygrałem bitwę ale wojna trwa.
Zająłem się wykończeniem jerków - jeszcze tylko wyczyścić oczka, dać jakieś kotwiczki i koniec. Nie cudowałem z malowaniem, szablonami itp, nie umiem, więc nie eksperymentowałem. Proste malowanie, po najmniejszej linii oporu, z resztą nie miałem pomysłów, wyszło jak wyszło.
Może ktoś napisać że przesadziłem z wielkością oczu u niektórych - ofiara szczupaka ma być przerażona jak atakuje !!
A tak poważnie to za mocno rozwierciłem/rozszlifowałem miejsce pod oko, więc trzeba było szlifować dalej i dać większe. :lol:
jerki1.jpg
jerki2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Jerki

#17 Post autor: glizdziarz »

Fajnie wyszły. Bez udziwnień. Po ile gram mają?

marek j

Re: Jerki

#18 Post autor: marek j »

Jacek przygotowuje killery na zlot.

glizdziarz

Re: Jerki

#19 Post autor: glizdziarz »

marek j pisze: 08 wrz 2020, 06:53 Jacek przygotowuje killery na zlot.
Dlatego pytam o gramaturę bo nie wiem czy mam takiego kija co by to obsłużył. i mam nadzieję, że coś odsprzeda lub wypożyczy do testów.

okonhel

Re: Jerki

#20 Post autor: okonhel »

Przecież jest wyżej gramatura podana - mniejsze >60 gr, większe >110 gr . Nie kojarzę Grześ, żebyś miał wędkę, która obsłuży chociaż mniejsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hand made Okonhela”