Wybór kołowrotka

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Wybór kołowrotka

#1 Post autor: radzislaw251 »

Witam , mam mały dylemat w wyborze kołowrotka, chodzi o kołowrotek pod łowienie z opadu na gumy do 30 gr , budżet 400 złociszy z góry dzięki za podpowiedzi
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wybór kołowrotka

#2 Post autor: okonhel »

Cięższy, lżejszy, na rzekę do ciężkiej orki czy na jezioro i zaporówkę ? Ma chodzić masełkowo czy ma być wytrzymały ?

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wybór kołowrotka

#3 Post autor: radzislaw251 »

No właśnie, teraz zestawy są odchudzanie wędka do 25 gr waży już naprawdę niewiele mysle że rozmiar 3000 wystarczy , kołowrotek raczej do orki sandaczowej
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wybór kołowrotka

#4 Post autor: okonhel »

Jak chcesz lekki to jakaś Daiwa Fuego LT czy inne LT. Ewentualnie coś z Shimano. Do ciężkiej orki brałbym jakiegoś Penna ale to już ciężkie rzeczy a Ty delikatne rączki masz ... :D

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wybór kołowrotka

#5 Post autor: radzislaw251 »

Dzięki! Jak coś wybiorę to się pochwalę, ale mam pewien niedosyt, jest tu nas trochę a tylko Jacek coś zasugerował , mamy w naszym gronie testera a nawet nic nie podpowiedział, czyżby łowił tylko jednym modelem?
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wybór kołowrotka

#6 Post autor: okonhel »

To napiszę za testera. Mam 4 Fishmakery : Fishmaker I, Fishmaker II, Fishmaker Tix2 wszystkie w rozmiarze 30 i 35. Również nadają się do sanadaczowania. Zalety - duża szpula pozwalająca na długie rzuty, duży nawój, ładny wygląd.
Wady: w rzece potrafią ząbkować (smaruję po swojemu od razu po zakupie) bo mają małą zębatkę w stosunku do wielkiej szpuli, wcześniejsze modele wkręcały plecionkę pod pokrętło szpuli i pod szpulę, przy nawinięciu na full - potrafią zrobić brodę. Używam od kilku lat do : spinningu na troć z plaży, spiningu w rzekach: boleń i oranie dna, łowienia szczupaków na Żarnowcu.
Innych kołowrotków firmy Dragon nie posiadam, więc się nie wypowiem. Syn ma niedrogiego Dragona Flash ale zbyt rzadko go używa (czasem na okonie) by przedstawić wiarygodną ocenę. Miałem kiedyś Team Dragona ale sprzedałem - klon Zaubera, sprawował się dobrze. Nowego Team Dragona nie znam.

Jeśli zależy Ci na wyważeniu wędki to poszedłbym z wędką do sklepu i sprawdził kilka kołowrotków albo w domu przykręcił do niej swoje kołowrotki, sprawdził który najlepiej wyważa i z kilku propozycji (mniej więcej równorzędnych kołowrotków), wziąłbym ten, którego masa najlepiej wyważy Ci wędkę.
Jaką wędką masz zamiar łowić ?

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wybór kołowrotka

#7 Post autor: Arunio1 »

Sprawdź Ryobi Arctica. To dobre, wytrzymałe maszynki. Mam je pod rzekę i 3 sezon dają radę na gruncie. Metalowy korpus robi różnicę w sztywności. Są ułomne, ale to jednak Ryobi. Patrz, by korba była składana i knob nie morski.
Arek

glizdziarz

Re: Wybór kołowrotka

#8 Post autor: glizdziarz »

Ja Ci nie poradzę bo używam lżejszych i jak ktoś z tego forum powiedział dziwnych Marek.
Co do naszego testera to chyba nie łowi sandaczy albo jest na wczasach.

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wybór kołowrotka

#9 Post autor: radzislaw251 »

Dzięki za rady , kręcioł wybrany padło na ABU REVO ROCKET 35 . temat zamknięty
Radek
nie sprzęt a technika...

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wybór kołowrotka

#10 Post autor: radzislaw251 »

Panowie jeszcze mała prośba o kołowrotek okoniowy dla kolegi budżet 200, jakieś propozycje mile widziane.
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wybór kołowrotka

#11 Post autor: okonhel »

Spro Passion 741 M - matchowy - na okonie super do wędek ok 2,40 m - wyważa idelanie, układa równo, szpula płytka, hamulec pracuję super -używam jakieś 5 lat lub dłużej.
Mistrall Amundson 2000 - szpula płytka, mocny, trwały, nieźle układa.
Shimano Catana 2000 - teraz już robią czarne :)
Dla miłośników czerwieni i lżejszych - Daiwa Ninja LT
Dla miłośników smoka - Team Dragon FD 725 IS

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wybór kołowrotka

#12 Post autor: radzislaw251 »

Też myślałem nad Spro, a chce kupić bo jak się wczoraj okazało to wyważenie ważna sprawa, miał za ciężki do kija i nie wyczuwał brań
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wybór kołowrotka

#13 Post autor: okonhel »

Do okoniówki na lekko byłby fajny Daiwa Legalis LT ale trochę droższy jest, 5 dyszek trzeba dodać.

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wybór kołowrotka

#14 Post autor: radzislaw251 »

https://sklep.insel.pl/ko%C5%82owrotek- ... B%C4%87-20

zastanawiam się jeszcze nad tym, i fajna przecena
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wybór kołowrotka

#15 Post autor: okonhel »

Wagowo podobny, wygląda ładnie, pytanie jak pracuje i układa linkę. Kolejne - dlaczego go nie kupują - w sklepach przeceniany. Miałem kiedyś jakieś kołowrotki ABU i sobie chwaliłem, teraz tych nowszych to nie znam.
W sumie do okoniówki nie trzeba jakiegoś cudownego kołowrotka - ma mieć w miarę płytką szpulę żeby nie nawijać kilometrów podkładu, ma pracować płynnie żeby nie drażnił w czasie wędkowania, ma łożysko w rolce by nie palił żyłki, płynnie pracujący hamulec z długą regulacją - czyli przedni i wyważać wędkę. W zasadzie to tyle, ja lubię jak ma szerszą szpulę i płytką - lepiej mi się zarzuca, mniej skręcona linka.

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wybór kołowrotka

#16 Post autor: radzislaw251 »

Do "okoniówki" wybór padł na ABU GARCIA REVO S SPINNING , tak jakoś mi się spodobał a i cena była przystępna, mam nadzieję,że w niedzielę będę testował. A poważny sprawdzian przejdzie w Szwecji.
Radek
nie sprzęt a technika...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kołowrotki”