Akwarystyka

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarystyka

#21 Post autor: Micek »


Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Akwarystyka

#22 Post autor: morrum »

Ale fajne kolcoki :)
Ktoś w komentarzach sugerował Ci słonecznice. Ryba wdzięczna do hodowli w beczce na działce, bo ma małe wymagania tlenowe i zjada larwy komarów. Ale do akwarium średnio. Moja była dziewczyna miała w akwarium słonecznice. Wpuściliśmy chyba 3 małe jazgarze - wierz lub nie, ale słonecznice zamęczyły je na śmierć ciągłymi atakami i skubaniem.
Michał

glizdziarz

Re: Akwarystyka

#23 Post autor: glizdziarz »

Super to akwarium i te cierniki.

okonhel

Re: Akwarystyka

#24 Post autor: okonhel »

Ciernik w pojedynkę jest grzeczny ale stado kilkunastu sztuk potrafi atakować wahadłówki wielkości Algi 3, co prawda nieskutecznie ale z dużą zawziętością.

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarystyka

#25 Post autor: Micek »

Z pewnością cierniki broniące gniazda są agresywne. Sam kiedyś obserwowałem takiego na Brdzie odganiającego większe od siebie ryby - ukleje, krasnopiórki, okonie, dosłownie wszystko co pojawiło się ok. 0,5 m od gniazda. W morzu obserwowałem zaś polowanie tych zmutowanych przerośniętych cierników na krewetki. Te (krewetki) próbowały się ratować nawet wyskokami nad wodę, ale stado cierników zwykle i tak rozszarpywało ją na strzępy. Moje wcinają chętnie mrożoną ochotkę, wrzucony kawałek kostki rozszarpują niczym piranie. Solowca lubią zdecydowanie mniej, wypluwają go i babka musi po nich sprzątać :D

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Akwarystyka

#26 Post autor: Remek »

Micek pisze: 23 lis 2019, 13:56 No i mamy cierniki ;)

https://www.youtube.com/watch?v=iHrJzb-o-XQ
Fajny filmik, dałem już suba i oglądam na bieżąco. Jak chcesz możemy dodać na naszym fanpage może ktoś się również zainteresuje.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Akwarystyka

#27 Post autor: okonhel »

Cierniki są agresywne zawsze, nie tylko broniąc gniazda. Dobrze że są takie małe bo zjadły by wszystko w okolicy jak wilki. Kiedyś jak był wysyp ciernika na zatoce puckiej to nie można było połowić okoni na robaki bo cierniki były szybsze. Jak założyłeś wielką rosówkę to też nie pomagało - pół minuty i rozszarpana. Dopiero zarybianie zatoki tęczakiem oraz belony ograniczyło ich populację.

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarystyka

#28 Post autor: Micek »

@ okonhel: prawda, w żołądku niefrtunnie zahaczonej belony, którą zabrałem kiedyś miałem 2 cierniki, więc bardzo dobry regulator populacji :)
@ Remek: wyrażam zgodę, robię to hobbystycznie, aczkolwiek pamiętam jak w tym roku byłem na targach ogrodniczych i mieli mikro węgorze i szczupaczki i wpadłem na pomysł zrobienia serii "od narybku do wymiaru", gdzie pokazywałbym ile czasu i pokarmu potrzeba dla takiej ryby by osiągnąć wymiar. Może kogoś bym namówił na "no kill".

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarystyka

#29 Post autor: Micek »


Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarystyka

#30 Post autor: Micek »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące wędkarstwa i naszego forum”