Żyłka przyponowa jaką polecacie?

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
tomek170891

Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#1 Post autor: tomek170891 »

Porównując Wasze doświadczenia jaka według Was żyłka przyponowa jest najlepsza ? ;)
Jak zabezpieczacie żyłki żeby się nie rozwijały ?

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#2 Post autor: Jarek »

tomek170891 pisze:Porównując Wasze doświadczenia jaka według Was żyłka przyponowa jest najlepsza ? ;) ;)
Jeśli możesz to doprecyzuj jaką metodą najczęściej wędkujesz ...Ja najczęściej używam różnych rozmiarów żyłki przyponowej Trabucco
moim zdaniem są bardzo dobre. Dodam, że najczęściej wędkuje batem.

tomek170891

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#3 Post autor: tomek170891 »

Kolego Jarku... Bardziej mi chodziło o to aby każdy pochwalił się swoją ulubioną że tak powiem :) Mi ostatnio przypadkiem wpadła w ręce Dragon XT69 i powiem że teraz każda inna mnie denerwuje i tylko ta spełnia moje wymagania :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#4 Post autor: Remek »

Ja tam wielkiego znaczenia nie przywiązuje do firmy a do średnicy. Jeśli średnica jest odpowiednia jaką chcę to firma nie ma znaczenia.
Np. żyłkę główną na bacie mam 0.20 jakiś Cormoran, i tą samą żyłkę używam jako przypon do okoniówki na żywca. Na bacie mam żyłkę przyponową 0.18 mm Mistrall Champion bodajże za 3,5 zł.
żyłka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#5 Post autor: tomek170891 »

Mnie ten Champion jakoś odrzuca od siebie :/ A w sklepie zauważyłem "wciskają" ją każdemu :P I też taką u siebie mam :P Jest dla mnie strasznie twarda :/

radzio

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#6 Post autor: radzio »

Używam york schock przedtem używałem trabuco ale zauważyłem że kruszeje i zmieniłem :D

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#7 Post autor: Jarek »

tomek170891 pisze:Kolego Jarku... Bardziej mi chodziło o to aby każdy pochwalił się swoją ulubioną że tak powiem :) Mi ostatnio przypadkiem wpadła w ręce Dragon XT69 i powiem że teraz każda inna mnie denerwuje i tylko ta spełnia moje wymagania :)
Głównie używam Trabucco T-Force Competition Pro różne grubości zależnie od żyłki głównej mam również Dragon XT69 i szczerze powiedziawszy to nie dostrzegłem w nich znaczących różnic jakościowych. Napisz Tomek jakie konkretnie cechy żyłek przyponowych są dla Ciebie ważne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tomek170891

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#8 Post autor: tomek170891 »

Podam przykład porównując championa i xt 69... po pierwsze ten champion jest sztywny i mało elastyczny xt 69 zaś bardzo dobrze "wybiera" gwałtowne ruchy ryb. Jest jakby delikatniejsza, a jednocześnie mocniejsza i lepiej ( jak dla mnie ) wiąże się na niej węzły i haczyki

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Żyłki przyponowe

#9 Post autor: Arunio1 »

Gumki recepturki! Ale nie silikonowe ,bo szybko parcieją! Z dętki rowerowej lub takie nie za szerokie włochate co dziewczęta do włosów stosują! lubią czepiać żyłki ,ale za to całą szerokość małej szpulki przykryją!
Arek

tomek170891

Re: Żyłki przyponowe

#10 Post autor: tomek170891 »

Arunio1 pisze:Gumki recepturki! Ale nie silikonowe ,bo szybko parcieją! Z dętki rowerowej lub takie nie za szerokie włochate co dziewczęta do włosów stosują! lubią czepiać żyłki ,ale za to całą szerokość małej szpulki przykryją!
he :) Proste i genialne oraz zbyt proste żeby na to szybko wpaść :D

okonhel

Re: Żyłki przyponowe

#11 Post autor: okonhel »

Żyłka Stroft ma na szpulach pierścienie z gąbki. Podobnie jak te recepturki a może i lepiej zabezpiecza żyłki przed rozwijaniem się a spokojnie można żyłkę spod tego wyciągnąć jeśli potrzeba troszkę na przypon. Jeśłi potrzeba nawijać na kołówrotek to łatwo zdjąć ten pierścień z gąbki i po kłopocie lub założyćponownie jeśli nie wykorzystujemy całego zapasu żyłki na szpuli. Ponadto wszelkie zaczepy na szpulach utrudniaja nawijanie żyłek na kołowrotek bo w trakcie nawijania żyłka o nie zahacza. Szpule Strofta, część Sufixa i niektóre dragonowskie są okrągłe, mają okrągłe , jednolite krawędzie i nic się nie zaczepia. Kiedyś była też żyłka Damyl Tectan - z jednej strony szpula miała krawędź 6 czy 8-mio katną (tą stroną kłdło się szpulę na podłogę) a z drugiej strony okrągłą i gładką. Wędkarz od razu wiedział jak prawidłowo położyć szpulę żeby nawinąć na kołowrotek żyłkę z minimalnym skręceniem a jeśli się pomylił to szpula szybko wracała do prawidłowego położenia.

okonhel

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#12 Post autor: okonhel »

Chociaż coraz rzadziej spławikuję to najczęściej używam Stroft GTM oraz Dragon XT 69. Czasem jak nie ma akurat w sklepie to stosuję też inne.
Zazwyczaj Sufix, Balsax, kiedyś Damyl Tectan DAM-a

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#13 Post autor: Arunio1 »

U mnie kolejno Stroft, Siglon, Trabucco!
Arek

okonhel

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#14 Post autor: okonhel »

Siglona też używałem ale ostatnio jakby u nas go do sklepów nie zamawiali.

Szumeq

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#15 Post autor: Szumeq »

Ja od wczoraj stosuje Mikado ULTRAVIOLET 0,18.....

tomek170891

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#16 Post autor: tomek170891 »

Ja teraz też tylko mikado UV :)

okonhel

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#17 Post autor: okonhel »

Ta Mikado jet dobra czy po prostu jest akurat w sklepie?

tomek170891

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#18 Post autor: tomek170891 »

Zależy co masz na myśli pisząc "dobra" :) Jest dość wytrzymała do tego wygodnie się wiąże

glizdziarz

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#19 Post autor: glizdziarz »

U mnie od lat Siglon.

Szumeq

Re: Żyłka przyponowa jaką polecacie?

#20 Post autor: Szumeq »

strasznie się skręca ta UV.... nie polecam.... szukam czegoś innego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żyłki i plecionki”