Opłaty PZW 2020

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
marek j

Opłaty PZW 2020

#1 Post autor: marek j »

Panowie nowy rok nowe ceny zezwoleń. Tak informacyjnie u mnie w okręgu Słupsk : wody górskie 220 ,- było 200,- oczywiście składka krajowa 100,- było 90,- .

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Opłaty PZW 2020

#2 Post autor: morrum »

Na stronie okręgu bydgoskiego jeszcze cisza. Pewnie ze 4 stówy muszę szykować.
Michał

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Opłaty PZW 2020

#3 Post autor: Remek »

U mnie też cisza, ale coś obiło mi się o uszy, że będzie o około 30 zł więcej niż w 2019
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Opłaty PZW 2020

#4 Post autor: okonhel »

Wreszcie PZW Gdańsk opublikował składki na 2020:
- członkowska 100 zł
- składka na wszystkie wody okręgu - 239 zł
Na temat porozumień dalej ani słowa...

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Opłaty PZW 2020

#5 Post autor: radzislaw251 »

Okręg Jelenia Góra
- wszystkie wody i metody 150
- członkowska 90/100
- składka na jezioro w moim Kole 100

Ciekawostką jest, fakt że podali składkę o takim tytule (6. Składka do porozumień (za wyjątkiem Okręgów Strefy I) 100,00), ale nie podali okręgów z którymi zawarli porozumienia.

Płacz i płać lub jak kto woli to odwrotnie..
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Opłaty PZW 2020

#6 Post autor: okonhel »

U nas o porozumieniach na razie cisza, oczywiście będą za dopłatą, pytanie jaką . W poprzednich latach bywało różnie, z jednymi okręgami bywały wzajemne honorowania składek, później za dopłatą a dopłaty bywały różne - najtaniej + 40 zł (Elbląg, czasem Bydgoszcz) z innymi okręgami to już bywało gorzej. Chociaż pamiętam czasy jak ze Słupskiem było wzajemne honorowanie składek a później za niedużą dopłatą - wtedy czasem wybrałem się nad Słupię czy Łupawę ale to były epizodyczne wyjazdy towarzyskie z kolegami.

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Opłaty PZW 2020

#7 Post autor: Micek »

Jest i Gdansk: https://www.pzw.gda.pl/images/dok/2020/ ... ansk_1.pdf

Bez zniżki studenckiej już boli, aż rozważam czy warto wykupić...

marek j

Re: Opłaty PZW 2020

#8 Post autor: marek j »

Ja już opłaciłem. Teraz oprócz morza i na rzekach w moim okręgu mogę za trocią chodzić.

glizdziarz

Re: Opłaty PZW 2020

#9 Post autor: glizdziarz »

Dzisiaj opłaciłem daninę na PZW. Zapłaciłem 255zł. W tym 35zł na zarybianie wód koła. Czyli opłaty tegoroczne na rzecz PZW wzrosły o 15zł. Zastanawiam się czy opłacić na łowisko sportowe no kill. 70zł nie majątek ale zbiornik mały i często d... o d... trze.

okonhel

Re: Opłaty PZW 2020

#10 Post autor: okonhel »

Oczywiście Żarnowiec to nie wody PZW ale jak ktoś będzie szukał to łatwiej znaleźć jeśli będzie też tutaj.
Ogłoszono nowe opłaty na Żarnowiec, dniówka nie wzrosła, 3 dni też po staremu ale roczna z 450 zł na 500 zł, dopłata do trollingu z 60% składki do 80 % składki a ryb coraz mniej.... Chyba w przyszłym roku rocznej nie będę kupował.
Wędkarstwo
Opłaty za amatorski połów ryb (zł) w obwodzie rybackim Jeziora Żarnowieckiego na rzece Piaśnica nr 2 w 2020 r.

RODZAJ POŁOWU
Opłaty Żarnowiec.jpg

Uwaga:

Dodatkowa opłata za trolling: 80% do opłaty podstawowej
Zezwolenie ze zniżką:
młodzież poniżej 14 lat połów w cenie zezwolenia rodzinnego zgodnie z §2 p. 5;
młodzież ucząca się i studenci od 14 do 25 lat zniżka 50% zgodnie z §2 p. 6.
członkowie Koła PZW nr 85 w Gniewinie zniżka 25%,, sprzedaż zezwoleń na zasadach ustalonych w odrębnej umowie,
emeryci i renciści Koła PZW nr 85 w Gniewinie zniżka 40 %, sprzedaż zezwoleń na zasadach ustalonych w odrębnej umowie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Opłaty PZW 2020

#11 Post autor: okonhel »

Wreszcie PZW Gdańsk opublikował wykaz porozumień. Szału nie ma -wszędzie trzeba dopłacić a z Elblągiem nie dogadali się w sprawie wód górskich. Widocznie Gdańsk chciał od Elbląga za dużych dopłat bo u nas to Alaska prawie. Tyle że to prawie robi różnicę...

https://www.pzw.gda.pl/images/dok/2020/ ... a_2020.pdf

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Opłaty PZW 2020

#12 Post autor: Micek »

dramat i jak zawsze ze Słupskiem nie mogą się dogadać...

okonhel

Re: Opłaty PZW 2020

#13 Post autor: okonhel »

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i kto komu ile ma zapłacić.
Wędkarze Okręgu Gdańsk chcieliby łowić na wodach okręgu Słupsk (górskich) - Okręg Słupsk chciałby za to odpowiednią kasę a nie wzajemne honorowanie składek bo Okręg Gdańsk ma niewiele do zaoferowania wędkarzom z Okręgu Słupsk. Do tego wędkarzy w Okręgu Gdańsk jest dużo więcej niż w Okręgu Słupsk bo po prostu jest tam dużo więcej mieszkańców i szybko przełowiliby wody Okręgu Słupsk. Kiedyś bywały porozumienia ze wzajemnym honorowaniem składek ale ludzie byli wtedy mniej "mobilni"...

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Opłaty PZW 2020

#14 Post autor: morrum »

Akurat jadę na zebranie i przy okazji opłacić co trzeba. Wbrew obawom i tradycji w Bydgoszczy opłaty bez zmian w stosunku do roku poprzedniego - składka pełna 260 (same nizinne chyba 220). Składka członkowska dycha w górę do 100 no ale to już w stolicy ZG ustala.

Opłaciłem już też składki na wodę Towarzystwa Wędkarskiego do którego udało mi się wstąpić. Co prawda cała kasa idzie na zarybianie ale z miejsca zmieniłbym nazwę na Towarzystwo Mięsiarsko - Karpiowe no i 220zł za hektar wody między blokami to przeginka, ale możliwość wyskoczenia na godzinkę przed pracą albo z dzieciakiem nad wodę bez przygotowań i kombinacji z dojazdem, bo do bajora mam 200m. jest tego warta.
Michał

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Great Product Site

#15 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Recommended Product Guide 32bff82

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

High Rated Product Site

#16 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Updated Product Site c2244c7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy prawne/regulaminy/inne zasady i zwyczaje”