Co zamiast rejsów na dorsza ?

Wiadomość
Autor
okonhel

Co zamiast rejsów na dorsza ?

#1 Post autor: okonhel »

Od nowego roku zakaz połowu dorsza więc zakończyliśmy organizowanie "Dorszowych wypraw AW", przynajmniej na razie.
Założyłem temat dotyczący trollingu łososiowego i wstawiłem kilka linków do armatorów organizujących takie rejsy.
Ale wędkarstwo morskie to nie tylko dorsze czy łososiowy trolling. To także surfcasting czyli łowienie z gruntu na plaży, morski spinning (troć , belona, okonie a nawet flądry i turboty) czy łowienie śledzi. W związku z powyższym mam takie pytania na rok 2020:
Czy ktoś z Was ( z tych, którzy nie mieszkają nad morzem) ma ochotę spróbować surfcastingu czy morskiego spinningu z plaży ?
Pytanie do wszystkich.
Czy jeśli będzie kilku chętnych macie ochotę zorganizować jakieś spotkanie/zlot nad morzem i połowić w/w metodami ?

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#2 Post autor: morrum »

Raz próbowałem połowów z plaży, pod okiem doświadczonego kolegi.
Odebrałem to jako inną nieco, ale wciąż gruntówkę.
Przy okazji wakacji nad morzem tak, jak najbardziej.
Natomiast by jechać te 200km albo więcej by łowić tą metodą... to już średnio.
Nie ma co ukrywać, że wielu na dorsze jeździło po mięso. Mnie poza smaczną rybą kusiła liczba brań - rzadko się zdarzało by łowiąc na normalny, śródlądowy spinning mieć więcej niż kilka brań dziennie pomijając okonki - oraz specyficzny klimat morskich eskapad - psuty nieco przez palaczy, pijaków, cwaniaków i mięsiarzy, zazwyczaj w jednej osobie, oraz jakby postępującą chorobę morską 😉
Łososie kuszą mimo kosztów. Belony czy śledzie już mniej, ale moooże.
Michał

glizdziarz

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#3 Post autor: glizdziarz »

Plaża powiedzmy może niekoniecznie ale łososiowe czy śledziowe rejsy czemu nie? Tego jeszcze nie próbowałem.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#4 Post autor: morrum »

Kiedyś po całodziennym i praktycznie bezowocnym dniu pływania na Dionizosie - miałem 2 czy 3 dorsze wymęczone na ciągane po dnie dobiegacze, reszta osób może z 5 ryb podhaczonych łącznie - mimo intensywnego nęcenia z mojej strony, gdy już było widać port szyper się zatrzymał i dał sygnał. Jako że akurat brałem się za składanie kija skorzystałem z okazji i zarzuciłem. Woda ok 18-20m. Brania były natychmiastowe a wyjmowane dorsze rzygały rybkami ok 2-3cm. Na przeciwnej burcie ktoś co i rusz wyjmował na przywieszki śledzie. Jako że smażona sałaka to mój przysmak a kilka choinek zawsze woziłem szybko założyłem takową z ok 100g pilkerem na końcu.
Wyjąłem kilka śledzi, owszem, ale dorsze tak zawzięcie atakowały śledziowe przywieszki, że co i rusz na kiju miałem dublety i triplety. Niestety z małych haczyków dorsze spadały i mało który wyjeżdżał na powierzchnię. Nie mniej przez około godziny z 3 sztuk dobiłem do około 30 no i śludki na deserek ;) a szyper nie rządał dopłaty! Co za czasów moich początków i pływania z Kołobrzegu byłoby nie do pomyślenia.
Wracając do śledzi. Nieszczególnie sportowe, ale zabawa i satysfakcja jak najbardziej. No i mięsko też.
Michał

okonhel

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#5 Post autor: okonhel »

Michał - nie o to mi chodziło żeby o rejsach opowiadać...
Chodzi mi o to czy jest zainteresowanie innymi dziedzinami wędkarstwa morskiego, szczególnie wśród tych, którzy tego jeszcze nie próbowali - tak było z dorszami kiedyś - na pierwszym rejsie byli w większości debiutanci. Czyli czy ktoś chce spróbować surfacstingu, spinningu z plaży itp i czy jest chęć zrobienia w tym celu jakiegoś spotkania 2-3 czy 4 dni.

lyha

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#6 Post autor: lyha »

Ja jestem chętny na wspólne łowienie w morzu. Śledzie, Trocie, i Surfcasting (Zastanawiam się intensywnie nad skompletowaniem zestawu)

Awatar użytkownika
MarcinK
Płotka
Posty: 144
Rejestracja: 28 maja 2017, 20:21

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#7 Post autor: MarcinK »

Jak by byli chętni bo bym się wybrał na trolling łososiowy.
Marcin

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#8 Post autor: Jarek »

Chętni będą Marcinie. Po nowym roku temat ruszy...

glizdziarz

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#9 Post autor: glizdziarz »

Zgadzam się z Jarosławem (BKazŻ). Jak ogarnę finanse po zakupie pływadła i jakiegoś napędu to się wybiorę jak kasa pozwoli.

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#10 Post autor: Micek »

Ja chętnie bym na trotki się wybrał - z plaży na Orłowie kilkanaście razy bezskutecznie byłem i się zniechęciłem, może w trollingu by było lepiej. Na łososiach byłem i muszę przyznać hol 90 cm sztuki robi wrażenie, jednak samo wędkowanie jest dość nudne - szczególnie dla kogoś kto na morzu pracuje i rejs sam w sobie nie jest taką atrakcją :) Flądry też jeszcze nigdy nie złowiłem, to też muszę zmienić :)

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#11 Post autor: Janek »

Jacek- chętnie i spining i surf. Bardzo ładnie można łowić na obydwie metody belony, okonie, trocie, wszystkie płastugowate oraz dorsze.
Tomek

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#12 Post autor: Remek »

Gdyby było więcej chętny również bym się pisał na takie wędkowanie. Nie mam żadnego doświadczenia w tych dziedzinach. Śledzie, belony bym się pisał.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#13 Post autor: Spinn76 »

Jak chodzi o coś nowego w morzu....np z brzegu trocie itd......to się pisze. Jeszcze nie próbowałem a bym chciał.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

okonhel

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#14 Post autor: okonhel »

Jarek pisze: 14 gru 2019, 23:27 Chętni będą Marcinie. Po nowym roku temat ruszy...
Nowy Rok już minął? Kiedy rusza temat ?

glizdziarz

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#15 Post autor: glizdziarz »

okonhel pisze: 12 sty 2020, 00:11
Jarek pisze: 14 gru 2019, 23:27 Chętni będą Marcinie. Po nowym roku temat ruszy...
Nowy Rok już minął? Kiedy rusza temat ?
Jak go założysz bo być może (ocierając się o prawdopodobieństwo) "Ojciec Założyciel" forum chyba nie umie zakładać nowych tematów.

A tak już nie spamując: masz może jakieś wieści od Romana w kwestii rejsów łososiowych i co obecnie się dzieje?

okonhel

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#16 Post autor: okonhel »

Najpierw odkładano sprawy na później, teraz czekamy aż coś zrobię ? Super.

Grześ - numer do Romana nie jest tajny - każdy może zadzwonić, dowiedzieć się czy umówić.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#17 Post autor: Jarek »

Zgadzam się z Jackiem w kwestii kontaktu do Szypra Romana. Wszystko Jacek napisał jasno i przejrzyście. Wynika z tego, że ekipy na łososia powinny składać się z 4 osób. Grześ dlaczego tak bardzo ciśniesz skoro niewiele jeździłeś z nami na dorsze a teraz jesteś mega zainteresowany rejsami łososiowymi ? Wracając do składu to napewno 4 osobową ekipę będzie łatwiej zorganizować. A, jeśli o mnie chodzi to nic nie odkładam w tej kwestii. Jak tylko sklei się kilka tematów to na bank do Romana Zadzwonię i powiem mu "cześć Roman z tej strony ten mały z ekipy dorszowej Jacka, kiedy możemy z Tobą popłynąć na trolla ?" :D
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, 22:04 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#18 Post autor: Spinn76 »

Ja tu widzę jakieś tajemnice, i nie coś tajemniczego się dzieje. Więc nie wnikam w temat. Ale to źle że tak się dzieje na forum . Kilkanaście lat temu było całkiem inaczej.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

okonhel

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#19 Post autor: okonhel »

Spinn76 pisze: 12 sty 2020, 19:03 Ja tu widzę jakieś tajemnice, i nie coś tajemniczego się dzieje. Więc nie wnikam w temat. Ale to źle że tak się dzieje na forum . Kilkanaście lat temu było całkiem inaczej.
Kriss - o czym piszesz i o jakie tajemnice Ci chodzi ?
To forum ma niecałe 7 lat więc o jakie kilkanaście lat temu Ci chodzi ?

glizdziarz

Re: Co zamiast rejsów na dorsza ?

#20 Post autor: glizdziarz »

Jarek pisze: 12 sty 2020, 16:46...Grześ dlaczego tak bardzo ciśniesz skoro niewiele jeździłeś z nami na dorsze a teraz jesteś mega zainteresowany rejsami łososiowymi ? Wracając do składu to napewno 4 osobową ekipę będzie łatwiej zorganizować. A, jeśli o mnie chodzi to nic nie odkładam w tej kwestii. Jak tylko sklei się kilka tematów to na bank do Romana Zadzwonię i powiem mu "cześć Roman z tej strony ten mały z ekipy dorszowej Jacka, kiedy możemy z Tobą popłynąć na trolla ?" :D
Jarosławie z Wami byłem tylko raz. Niestety moje obowiązki mi nie pozwalają tak często w ciągu roku szkolnego robić takie wypady. Na rejsach dorszowych z Romanem byłem chyba więcej razy niż Ty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo morskie”